Hybrid Mobil Uygulama

Hybrid Mobil Uygulama Nedir?

Hybrid mobil uygulamalar, telefonunuzda bulacağınız diğer tüm uygulamalar gibidir. Hybrid mobil uygulamalarla, oyun oynayabilir, arkadaşlarınızı sosyal medyayla meşgul edebilir, fotoğraf çekebilir, sağlığınızı izleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

İnternetteki web sitelerinde olduğu gibi hibrid mobil uygulamalar HTML, CSS ve JavaScript gibi web teknolojilerinin bir kombinasyonu ile oluşturulmuştur. Anahtar fark, hibrit uygulamaların mobil platformun WebView'ini kullanan yerli bir uygulamada barındırılmasıdır. (WebView'i, tam ekran çalışacak şekilde yapılandırılmış kromsuz bir tarayıcı penceresi olarak düşünebilirsiniz.) Bu, onların ivmeölçer, kamera, kişiler ve daha fazlası gibi cihaz özelliklerine erişmesini sağlar. Bunlar, çoğu zaman mobil tarayıcıların içinden erişmek için sınırlandırılan yeteneklerdir. Ayrıca, hybrid mobil uygulamalar, hibrid mobil uygulama geliştirme yönündeki yaklaşımlarla kanıtlandığı üzere, gerektiğinde, yerel UI unsurlarını içerebilir.

Neden Hybrid Mobil Uygulama?

Kurumsallık yolundaki en önemli adımlardan olan websiteleri artık yerlerini mobil uygulamalara bırakmaya başlıyor. Bu durum da şirketlerin ve internetten üzerinden satış yapan işletmelerin mobil uygulamaya sahip olmasını zorunlu kılıyor. Günümüzde herkes en azından bir tane mobil cihaza sahip. Ve mobil cihaza sahip kişiler günlerinin önemli bir bölümünde aktif olarak bu cihazları kullanıyorlar. Bu durumun sonucu olarak bilgisayardan ziyaret edilen websiteleri yerini mobil cihazlardan ziyaret edilen mobil uyumlu websitelerine ya da mobil uygulamalara bıraktı. Bir mobil uygulamaya sahip olmanın öneminden ziyade artık nasıl bir mobil uygulamaya sahip olmamız gerektiği de çok önemli. Hybrid uygulamalar, native uygulamalara oranla oldukça düşük maliyetle oluşturulabilmesine rağmen, native uygulamalar gibi telefon özelliklerini kullanabilir ve native uygulamaları özellik bakımından aratmazlar

Ne Kadar Sürede Sahip Olurum?

Hybrid bir mobil uygulamanın teslim süresi, uygulamanın özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. Temel düzeyde hybrid uygulamalar için teslim süresi 1 gün gibi kısa bir süre alırken, gelişmiş e-ticaret altyapılı hybrid mobil uygulamaların teslim süresi 1-4 haftayı bulabilmektedir.