Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Neden Önemlidir?
Kurumsal kimliğiniz, markanızın fiziksel görünümünü oluşturan şeydir. Genellikle logonuzu ve web siteniz, antetli kağıt ve kartvizit gibi destekleyici cihazların yanı sıra sosyal medya platformlarınızı ve iş fikrinizi içerir.

İşletmenizi profesyonel bir şekilde göstermek istiyorsanız, tutarlı bir kurumsal kimliğin korunması hayati öneme sahiptir. Belirli bir renk paletine ve yazı tipini seçmek, tutarlı logo konumlandırma ve basılı ve çevrimiçi iletişimlerinizde aynı tonu kullanarak, profesyonel duruşunuzu geliştirmeye yardımcı olur.

 
Kurumsal Kimlik Avantajları:
Kurumsal kimliğe yatırım yapan bir şirket, burada kalacağına işaret eder. Şirketin başarılı olması konusunda ciddi bir mesaj gönderir. Müşteriye güven duygusu verir.
Kurumsal kimlik, işletmenin kültürü veya kişiliği hakkında bilgi verir.
Tutarlı bir kimlik oluşturulurken, bir şirket tanınacak ve hatırlanacak.
Tek bir kurumsal kimlik, hedef kitleniz arasında anında fark edilebilir hale gelir.
Güçlü bir kurumsal kimlik, müşteri bilincini artırabilir ve bir şirketin rekabet gücünü artırabilir.
 Kurumsal Kimliği Marka Kimliğine ve Marka Görüntüsüne Bağlama
Kurumsal kimlik, markanızın fiziksel görünümü ise, marka kimliği şirketin markanın görülmesini istediği şeklidir. Bu, bir kişilik ya da değer duygusu ile markanızın ürün veya hizmetlerinin özellikleri ve faydalarını da içerebilir. Marka kimliğinin doğal olarak şirketin kültürünü, amaçlarını ve hedeflerini dahil etmeye yarayacağını belirtmek gerekir. Örneğin, Google, markasıyla ve kurumsal kimliğinde de gösterilen canlı, eğlenceli, yenilikçi bir kültür ve çalışma alanına sahiptir.

Marka görüntüsü, müşterinin markanıza nasıl algılanıp yorumladığı şeklidir. Bu, mutlaka marka kimliğiyle aynı olmayabilir. Bir müşteri, hemen bir güven duygusu uyandıran bir markanın logosunu tanıyabilir. İyi bir örnek Coca Cola - logoyu görüyorsunuz, anında kaliteli bir ürün aldığınızı biliyorsunuz.

Kurumsal kimliğinizde tutarlılığın sağlanması esastır, çünkü müşterinin sizi gördüğü her noktada marka kimliğini güçlendirir. Dolayısıyla, sosyal paylaşım platformları, bültenler ve e-posta pazarlaması, satış broşürleri ve benzerleri gibi tüm dokunma noktalarını göz önünde bulundurmak önemlidir.

 
YalıSoft, kurumsal kimliğinizin tüm unsurlarının tüm dahili ve harici pazarlamanız boyunca tutarlı olmasını sağlamak için sizinle birlikte çalışabilir. Sadece bu değil, YalıSoft, bunların düzenli sistem çalıştıran ısmarlama sistemlerle tamamen desteklenmesini sağlayabilir